Potřebuji si pamatovat…

Řešíte některou z těchto paměťových situací?

„Mám pocit, že zapomínám víc než dřív.“
„Potřebuji si toho hodně zapamatovat a udržet to v hlavě.“
„Učím se na zkoušky a je toho moc!“
„Stává se mi, že nevím, co jsem to chtěl/a nebo co jsem si s kým domluvil/a (a pak slyším věty typu „Vždyť jsem ti to říkala!“)“
„Bez lístečků nebo upomínek v mobilu vůbec nemůžu fungovat.“
„Mám problém se soustředit nebo naopak vypnout mozek a relaxovat.“
Do podobných situací se dostává mnoho mých klientů. Společně se nám ale daří rozklíčovat příčinu, najít řešení a uvést ho do každodenní praxe.

Jak taková spolupráce vypadá?

Během první konzultace mi popíšete konkrétní paměťové situace, na které v životě narážíte. Já se obvykle ještě hodně doptávám. To má hned dva důvody. Jednak si tak udělám lepší představu, co vše vás v dané situaci ovlivňuje. A druhak se často již v této fázi dostaneme společně k příčině. Díky mým zkušenostem a jistému nadhledu, mohu nasměrovat vaši pozornost tím správným směrem.
Poté, co odhalíme příčinu, začneme pracovat na řešení – tedy hledání, učení a nastavení vhodné strategie (právě pro vás), kterou budete moci v této situaci příště použít.
Začínáme vždy od toho, co vás trápí nejvíce. Někdy nám tak stačí i jednorázová konzultace, abychom vaši potíž vyřešili. Tak tomu bylo například s paní Marcelou. V takovém případě vám pak ještě s domluveným odstupem zavolám a během cca 30minutového rozhovoru případně doladíme detaily.

Co když mám ale takových situací víc?

Pokud řešíte více paměťových situací nebo se například připravujete na zkoušky můžeme spolupracovat na dlouhodobější bázi. Potřebujeme totiž jít více do hloubky, naučit se více paměťových technik, případně jejich kombinace. A vše navíc otestovat v praxi.
V takovém případě se osvědčil balíček 3 lekcí. První konzultace proběhne stejně jako v případě jednorázové spolupráce. Výstupem z ní bude domluvené řešení a strategie pro první krok. Vy ji otestujete v praxi a při druhé lekci zhodnotíme, jak fungovala. Případně ji upřesníme a přidáme další paměťovou techniku či řešení další situace.
Na třetím setkání vyhodnotíme to, co jsme doposud zvládli. I tentokrát ale můžeme ještě přidat např. další paměťovou techniku. Tak jako tomu bylo u pana Romana.

Chcete svůj mozek posilovat důkladně, komplexně a dlouhodobě?

Pak můžeme pracovat metodou Feuersteinova instrumentálního obohacování (FIE). Tato metoda umožňuje velmi propracovanou formou posilovat komplexně všechny kognitivní funkce, tedy nejen krátkodobou a dlouhodobou paměť, ale i schopnost soustředění, logické uvažování a orientaci v prostoru. Učí také vytvářet si vlastní funkční strategie a práci s chybou.
Práce touto metodou však vyžaduje dlouhodobou spolupráci na bázi pravidelných osobních setkání.
Pokud vás metoda prof. Feuersteina zajímá, ale ještě ji neznáte, pojďme se setkat při jednorázové konzultaci, kde vám metodu představím, vyzkoušíte si ji a domluvíme se na podobě další spolupráce.

FIE už znáte a chcete tak pracovat?

V tom případě je pro vás vhodný balíček 12 lekcí. Stačí si ho objednat, najdeme vhodný termín pro naše pravidelná setkání a můžeme začít. Potřebujete jen tužku a gumu, ostatní materiály dostanete ode mě.

Jednorázová konzultace

online (přes Skype/Zoom)

60 min. konzultace + 30 min. následný hovor

2000 Kč

Balíček tří konzultací

online (přes Skype/Zoom)

3x 60 minut

3000 Kč

Feuersteinovo instrumentální obohacování

osobně

12x 60 min.

8400 Kč

(nebo 3x 3200 Kč)

Pojďme si domluvit termín:

Po odeslání formuláře vás budu v krátké době kontaktovat, abychom se domluvili na termínu konzultace. K jinému účelu vaše údaje nepoužiji.
Nastiňte mi prosím ve stručnosti, s jakými paměťovými situacemi potřebujete pomoci.

Vyhovuje vám spíše telefonická domluva?

Pak mi prosím zavolejte na tel. č. 603 383 523 a najdeme vhodné datum i čas.