Zapomínám víc než dřív…

Máte subjektivní pocit, že se Vaše paměť horší a nechcete to tak nechat?

Mohu s Vámi udělat jednoduchý test, díky kterému zjistíme, zda se Vaše paměť opravdu zhoršuje a dle výsledku zavedeme taková opatření, která budou buď preventivní, nebo pomohou Vaši paměť zlepšit.

Kde se potkáme?

V Dobřichovickém domku (5. května 12, Dobřichovice) – působím zde v termínech dle domluvy s klienty v příjemné konzultovně v přízemí

V jazykové škole Ulpan (Pod Terebkou 15, Praha 4) - působím zde v termínech dle domluvy s klienty v učebně v 1. patře

Jaká je cena?

Dobřichovice: 1 setkání v délce 60 min. …………600 Kč

Praha: 1 setkání v délce 60 min. …………800 Kč (cena zahrnuje navíc náklady na cestu a prostor)

Za tuto dobu a cenu si promluvíme o situacích, které pozorujete a případně Vás zneklidňují. Na základě našeho rozhovoru vyberu vhodný test kognitivních schopností, který provedeme, ihned si vysvětlíme jeho výsledky a domluvíme se na opatřeních, která z nich vyplynou.

Pokud potřebujete setkání zrušit, prosím učiňte tak v předstihu, nejpozději 24 hodin před domluveným termínem. Vzhledem k rezervaci konzultační místnosti i mého času Vám bude při neomluvení nebo pozdní omluvě účtováno 50 % ceny setkání. Výjimkou jsou náhlá onemocnění.

Příběh z praxe

Paní Kateřina (63 let) se na mě obrátila s tím, že si dříve všechno pamatovala jako slon a byla na to patřičně hrdá, ale v poslední době co si nenapíše, to zapomene, pokaždé když odchází z domova, musí se vrátit a ujistit se, že zamkla a stále častěji si nemůže vzpomenout na jména herců nebo některých svých známých. Navíc její maminka měla „Alzheimera“ a má tedy strach, aby už to nebylo ono.
Domluvily jsme se tedy, že společně uděláme základní test, který nám ukáže, zda má smysl se znepokojovat. Test k naší velké radosti ukázal, že je vše v pořádku. Jak ale tedy vysvětlit potíže, které paní Kateřinu trápí každý den? A hlavně, jak s nimi naložit? Podívaly jsme se společně na každou ze situací zvlášť – co se děje, na co myslí, ve chvíli, kdy zamyká dveře a pospíchá na vlak – na zamykání nebo na to, aby jí neujel? Co by se dalo v té situaci změnit? Společně jsme našly možná konkrétní řešení a domluvily se, že je paní Kateřina do příštího setkání vyzkouší.
O týden později, když jsme se potkaly, hned mezi dveřmi jsem poznala, že řešení zafungovala. Paní Kateřina přišla mnohem veselejším krokem a vyprávěla mi, jak už se konečně nemusí celý den v Praze stresovat, jestli její dům zatím nemá dveře dokořán. Sešly jsme se ještě několikrát a já jsem paní Kateřinu naučila různé techniky zapamatování, díky kterým si dokázala uložit do paměti i věci, u nichž mi předem vůbec nechtěla věřit, že to zvládne. Když jsme naši spolupráci končily, paní Kateřina byla na svoji paměť opět právem hrdá.

Chcete si domluvit termín?

Pak mi prosím zavolejte na tel. č. 603 383 523 a najdeme vhodné datum i čas.