Feuersteinova metoda pro dospělé v Meandru

Máte někdy pocit, že se svět kolem nás točí stále rychleji a stíhat ho je čím dál náročnější? Možná, že se někdy také cítíte zahlceni povinnostmi a úkoly. Jak se v nich vyznat? Jak se s nimi vypořádat? Jakou zvolit strategii?

Každý z nás potkává denně mnoho situací, které vyžadují rozhodnutí, volbu řešení. Často jdou s těmito situacemi ruku v ruce pochyby, zda zvolím správně, zda neudělám chybu. Vypořádáváme se s tím každý po svém a někdy se nám to daří lépe, jindy hůře.

Pokud se v těchto situacích poznáváte a přemýšlíte, jak své dovednosti rozvinout, zvu Vás do řevnického Meandru na kurz metodou Feuersteinova instrumentálního obohacování (FIE). Jde o ucelený a velmi dobře propracovaný systém pracovních listů, které komplexně rozvíjejí kognitivní funkce (např. soustředění, paměť, orientace v prostoru), schopnost myšlení v souvislostech a přináší kompetence řešit předložené problémy. Metoda přináší schopnost vytvořit si individuální a funkční strategii řešení, posiluje sebedůvěru, učí práci s chybou a rozpouští strach z toho, že člověk chybu udělá. Nemyslíte, že jsou to dovednosti, které se hodí ve všech oblastech života?

Metoda je to velmi propracovaná, komplexní a funkční. Těžko se ale popisuje slovy. Abyste poznali, jak funguje, musíte ji zažít…

 

Kdy?

V úterý 22. 9. 2020 od 9.00 do 10.30 na Ochutnávkovém setkání

Po 12 týdnů každé úterý od 6. 10. 2020 vždy od 9.00 do 10.30 v uzavřené skupině kurzu FIE pro dospělé.

 

Kde?

Vše se uskuteční v Meandru v Řevnicích

 

Kdo vás bude provázet?

Ing. Hana Habartová, trenérka paměti a lektorka metody Feuersteinova instrumentálního obohacování. Na pochopení fungování mozku a jeho efektivního používání pracuji se svými klienty od jara 2013 v kurzech i individuálních lekcích. Mimo jiné se věnuji také rehabilitaci mozku s těmi, kdo utrpěli jeho poškození. A právě tato práce mě dovedla k metodě Prof. Feuersteina. Zcela totiž koresponduje s mým přesvědčením, že důležitější, než rekordy v počtech zapamatovaných informací jsou konkrétní přínosy do běžného života mých klientů.

 

Jak to bude probíhat?

Ochutnávkové setkání

Zde metodu Prof. Reuvena Feuersteina opravdu jen ochutnáme. Poznáte pozoruhodný životní příběh tohoto izraelského psychologa a pedagoga, který jej dovedl až k vytvoření stovek promyšlených pracovních listů.

Většinu setkání ale budeme ochutnávat metodu vlastním zážitkem. Vyzkoušíte si práci s pracovními listy ze souboru Uspořádání bodů a Porovnávání. Budete ale moci nahlédnout ještě do dalších souborů, tzv. instrumentů.

Kurz FIE pro dospělé v Meandru

Kurz bude mít 12 setkání, během nichž budeme pracovat s instrumentem Uspořádání bodů. Budeme hodně přemýšlet, diskutovat, inspirovat se a rozšiřovat si úhly pohledu i vlastní možnosti.

Skupina kurzu bude uzavřená a je pro maximálně 10 lidí. I díky tomu se nejspíš setkáte s nejedním AHA momentem a určitě zblízka i sami se sebou.

 

Co potřebujete s sebou?

Obyčejnou tužku a gumu. Všechno ostatní dostanete ode mě.

 

Jaká je cena?

Ochutnávkové setkání: 50 Kč pro veřejnost, zdarma pro členy Meandru (i tak je ale nutné si rezervovat místo)

Cena kurzu je 2700 Kč a je splatná předem na účet.

 

Chci se přihlásit